NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE TEATRALNE JESIENI

3 września odbyła się konferencja prasowa poświęcona III Międzynarodowemu Festiwalowi Teatralnemu Klasyki Światowej NOWA KLASYKA EUROPY z udziałem Dyrektora Artystycznego Festiwalu Waldemara Zawodzińskiego, kuratora programu festiwalu Romana Pawłowskiego, koordynatorki szwajcarskiego projektu „Please, Continue (Hamlet)” sędzi Anny Marii Wesołowskiej, jak i aktorów Teatru im. S. Jaracza – Doroty Kiełkowicz i Marcina Korcza - biorących udział we wspomnianym teatralnym koncepcie w wielce oryginalnej formule. Podczas konferencji został szeroko przedstawiony program festiwalu, wprowadzono także zgromadzonych licznie przedstawicieli mediów w szczegóły zaproszonych produkcji, zapowiedziano premiery.
FOTORELACJA
SKRÓT KONFERENCJI

III Międzynarodowy Festiwal Teatralny Klasyki Światowej w Teatrze Jaracza będzie niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem artystycznym na teatralnej mapie Łodzi. Tegoroczna, trzecia już odsłona Festiwalu umożliwi obejrzenie tego, co aktualnie najbardziej innowacyjne i wartościowe w europejskim teatrze. To nowatorskie i twórcze, a przede wszystkim świeże i niekonwencjonalne spojrzenie na dzieła wybitnych klasyków w oryginalnej formie. Będziemy gościć wybitne teatry z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Litwy, Belgii i Francji, dając sposobność obejrzenia pięciu interesujących spektakli z całej Europy, tworzących nowy kanon teatralny. Wszystkie przedstawienia tłumaczone będą na język polski. Najznamienitsze propozycje i europejskie sławy tylko w Teatrze Jaracza. Nie zmarnuj okazji zobaczenia czegoś wyjątkowego! Dzięki hojności Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia festiwal zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Jego głównym założeniem jest dotarcie do każdego mieszkańca Łodzi i województwa łódzkiego.

Bilety w sprzedaży od 1 września w kasach Teatru, jednak już dziś zachęcamy wszystkich miłośników sztuki teatralnej do dokonania rezerwacji w formularzu on line na wybrane spektakle.

Ceny biletów festiwalowych: cennik